Statybinių medžiagų įsigijimo alternatyvos – Lenkija ar Baltarusija? 

MB "Statome Vilnių" • 2022 m. gegužės 19 d.

Ukrainoje vykstantis karas palietė ne tik Lietuvos statybų rinką

Statybos ir nekilnojamojo turto rinkos dalyviai stebi nuolat kintančią situaciją dėl statybinių medžiagų bei gaminių trūkumo. O kainos, atrodo, didėja ne dienomis, bet valandomis. Negana to, nemaža dalis šių produktų buvo tiekiama iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos. Tačiau prasidėjęs ir besitęsiantis karas Ukrainoje verčia ieškoti alternatyvų. Kaip teigia statybų sektoriaus ekspertai, tai nėra lengva ir paprasta užduotis. Nusistovėję verslo ryšiai ir stabilumas buvo jau patikrinti laiko…Tačiau, pasikeitus verslo sąlygoms ir aplinkybėms, tenka susidurti su dideliais iššūkiais ir naujovėmis. Tikimasi, kad Lietuvos gamintojai plės gaminamų prekių asortimentą ir nors nedidele dalimi prisidės prie taip trūkstamų statybos produktų gamybos. Deja, daug prekių buvo perkama kariaujančiose šalyse, kurios šiuo metu nebegali gaminti ir tiekti į kitas rinkas įvairias prekes.

Ukrainoje vykstantis karas palietė ne tik Lietuvą ir aplinkines valstybes. Ši liūdna situacija tiesiogiai įtakoja visos Europos ir viso pasaulio ekonomiką. Brangsta ne tik medžiagos ir žaliavos, bet svarbiausia - energija, kurios didėjančios kainos augina ir visų produktų kainas. Tokių tiekimo sutrikimų ir gamyboje atsiradusių iššūkių pasaulis nematė ištisus dešimtmečius. Prognozuojama, kad net ir pasibaigus karui, statybinių medžiagų kainos nekris, paklausa tik augs, nes daug jų reikės Ukrainai atstatyti.

Ne paslaptis, kad ne vienus metus mūsų piliečiai važiuoja į kaimyninę Lenkiją pirkti tiek maisto, tiek statybinių medžiagų. Todėl šių metų įvykiai dar labiau skatina vartotojus rinktis lenkiškus, dažniausiai pigesnius produktus. Kol kas statybų sektoriaus sąstingio nėra ir negali būti, nes ieškoma naujų galimybių statybinėms medžiagoms įsigyti. Tiek didelės, tiek mažesnės statybų kompanijos dairosi į kitas šalis, tokias, kaip Vokietija, Austrija ir Skandinavijos šalys, kad pasiūlyti užsakovams kuo palankesnes sąlygas esamoms statyboms užbaigti ir planuoti naujus projektus.

Dauguma statybinių medžiagų ir gaminių fizinių parduotuvių vykdo elektroninę prekybą: galima užsisakyti ir nusipirkti statyboms reikalingas medžiagas. Tai iš tiesų yra patogu, tereikia tik išsirinkti, susimokėti ir susiorganizuoti jų atvežimą (transportavimo paslaugos). Jei tai užsienio šalis, teks atlikti daugiau organizacinio darbo.

Šie patarimai labiausiai tinkami tuomet, kai žmonės patys ieško galimybių, kur ir už kiek nusipirkti vienokių ar kitokių statybinių medžiagų asmeniniams poreikiams tenkinti. Statybų bendrovės ir kompanijos ieško naujų, patikimų tiekėjų bei partnerių aprūpinti savo statybų objektus trūkstamomis statybinėmis medžiagomis ir gaminiais. Todėl dažnu atveju, planuojant statyti namą ar įrenginėti naują būstą, tikslinga kreiptis į statybines kompanijas, turinčias visų sričių statybos specialistų bei galinčių nenutrūkstamai atlikti statybos darbus ar suteikti kitas, su statybomis susijusias paslaugas.


STATVILA (MB “Statome Vilnių”) - profesionalių ir savo darbą mylinčių statybos darbuotojų komanda, turinti ilgametę statybų patirtį bei užsitarnavusi klientų pagarbą bei pasitikėjimą. Mes prisidedame prie gyvenimo kokybės gerinimo Lietuvoje, skirdami didelį dėmesį ekologijai, energinių sąnaudų mažinimui, statybos procesų gerinimui ir tobulinimui.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)


Dėl informacijos, patarimų arba užklausų prašome kreiptis elektroniniu paštu: info@statvila.lt arba telefonu +370 679 03408

Internetinė svetainė: https://www.statvila.lt/

Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 25 d.
Sužinokite, kaip pastatyti A++ klasės namą Lietuvoje – nuo šilumos izoliacijos iki rekuperacijos ir energinio naudingumo sertifikato gavimo.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 25 d.
Sužinokite, kada reikia statybos leidimo Lietuvoje, kokia procedūra jį gauti ir kokių klaidų vengti. Praktiniai patarimai iš STATVILA.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Pateikiame trumpą apžvalgą apie populiariausius individualių namų projektus Lietuvoje bei jų ypatybes.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Sužinokite, kokių klaidų vengti statant individualų namą – nuo planavimo ir biudžeto sudarymo iki rangovo pasirinkimo bei energinio efektyvumo.
2025 m. balandžio 14 d.
Sužinokite, kiek kainuoja pastatyti individualų namą 2025 m. – detali biudžeto analizė, kainų pavyzdžiai ir patarimai, kaip suplanuoti išlaidas statybų metu
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 2 d.
Energetiškai efektyvūs pastatai Vienas iš pagrindinių tvarių statybų tikslų yra sumažinti energijos suvartojimą. Tai pasiekiama naudojant A++ klasės arba pasyvių namų sprendimus, kurie optimizuoja šilumos izoliaciją, užtikrina sandarumą ir efektyvų energijos panaudojimą. Gerai izoliuoti pastatai mažina šildymo ir vėsinimo poreikį, taip prisidedant prie tvarios aplinkos kūrimo. Modernios vėdinimo sistemos su rekuperacija padeda išlaikyti šviežią orą patalpose ir sumažinti šilumos nuostolius. Aplinkai draugiškos statybinės medžiagos Tvariose statybose labai svarbu naudoti ekologiškas, perdirbamas arba natūralias medžiagas. Mediniai konstrukciniai elementai, molio tinkas, šiaudų plokštės ir kitos medžiagos ne tik mažina anglies dvideginio emisija s, bet ir suteikia natūralų mikroklimatą pastatuose. Be to, vis dažniau renkamasi mažai teršalų išskiriančius dažus, klijus ir kitus statybinius produktus, kurie mažina vidaus oro taršą ir gerina gyvenimo kokybę. Atsinaujinančios energijos naudojimas Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, vis labiau orientuojasi į tvarius ir aplinkai draugiškus sprendimus, ypač statybų sektoriuje. Atsinaujinančios energijos technologijų panaudojimas tapo viena iš svarbiausių sričių, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Saulės, vėjo ir geoterminė energija tapo įprasta kasdieninio gyvenimo dalimi ir vis daugiau žmonių bei įmonių pradeda naudoti šiuos šaltinius savo pastatuose.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 14 d.
Lietuvoje pastaraisiais metais statybų kainos kasmet auga. Norėdami sužinoti, kiek kainuos pastatyti namą Lietuvoje 2025 metais, turime atsižvelgti į svarbius, kainą įtakojančius veiksnius, tokius kaip: statybinių medžiagų kainos, darbo jėgos apmokėjimas, naudojamos technologijos ir energetinio efektyvumo reikalavimai. Remiantis dabartinėmis tendencijomis ir prognozėmis, galima pateikti orientacines kainas. Planuojant namo statybą, rekomenduojama atlikti detalią sąmatą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir rinkos sąlygas. Taip pat verta konsultuotis su statybos specialistais, kurie gali padėti tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
sodo namas
80 namas
barnhouse
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 5 d.
Planuojate statyti kompaktišką, iki 80 m² namą? Mūsų tinklaraštyje rasite aktualią informaciją apie naujausius statybos reglamentus, leidimų išdavimo tvarką ir techninius reikalavimus 2024-2025 metais. Aptariame svarbiausius niuansus, kurie padės išvengti klaidų ir užtikrinti sklandų statybos procesą.
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. lapkričio 29 d.
Pasyvaus namo reikalavimai Pasyviems namams taikomi specifiniai standartai, užtikrinantys maksimalų energijos efektyvumą: Energijos suvartojimas: Pasyvaus namo metinis šiluminės energijos suvartojimas šildymui negali viršyti 15 kWh/m². Oro pralaidumas: Pastato sandarumas turi būti itin aukštas – atliekant slėgio testą (Blower Door Test), oro nutekėjimo rodiklis neturi viršyti 0,6 h⁻¹. Energijos šaltiniai: Būtina naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės baterijas ar geoterminį šildymą. Langų ir durų efektyvumas: Langai ir durys turi būti itin šilti ir efektyvūs, su mažais šilumos nuostoliais (U < 0,8 W/m²K). Ventiliacija su šilumos atgavimu: Privaloma įdiegti mechaninę ventiliaciją su rekuperacija, kurios efektyvumas turi siekti bent 75 %. Pasyvaus namo statybos procesas • Krojektavimas Visas procesas prasideda nuo kruopštaus projektavimo, kuris atitinka pasyvaus namo standartus. Tai apima tinkamą sklypo pasirinkimą, orientaciją į pietus, kad būtų kuo efektyviau naudojama saulės energija, bei optimalią pastato formą – paprastai pasirenkama kompaktiška struktūra, mažinanti šilumos nuostolius. • Konstrukcijų pasirinkimas Pasyviems namams naudojamos itin gerai izoliuotos sienos, stogai ir grindys. Šilumos izoliacijos sluoksnis dažnai siekia 30–40 cm, priklausomai nuo medžiagos, pavyzdžiui, mineralinės vatos ar putų polistireno. • Statyba ir sandarumas Statybų metu ypač svarbu užtikrinti pastato sandarumą. Visi jungiamieji taškai – tarp sienų, stogo, langų ir durų – turi būti tinkamai užsandarinti naudojant specialias medžiagas, tokias kaip sandarinimo juostos ar membranos. • Langai ir durys Aukštos kokybės langų ir durų montavimas yra vienas iš svarbiausių etapų. Jie turi būti įstatyti taip, kad nebūtų šilumos tiltų, o sandarumą papildomai užtikrina tinkama montavimo technologija. • Inžinerinės sistemos Įdiegiamas rekuperacinis ventiliacijos įrenginys, leidžiantis efektyviai išlaikyti šilumą. Taip pat įrengiamos šildymo ir šaldymo sistemos, dažniausiai naudojant geoterminę energiją ar šilumos siurblius. • Testavimas ir sertifikavimas Baigus statybas, atliekamas sandarumo testas ir pastatas įvertinamas pagal pasyviųjų namų standartus. Jei visi kriterijai atitinka reikalavimus, namas gauna pasyvaus namo sertifikatą. Išvados Pasyvaus namo statyba reikalauja preciziško planavimo ir aukštos kokybės statybos darbų, tačiau ilgainiui šie namai atsiperka. Jie suteikia komfortą, mažas energijos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Norint pasiekti sėkmę, svarbu pasirinkti patyrusius specialistus ir investuoti į kokybiškas medžiagas.
Energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. lapkričio 5 d.
Straipsnis apie reikalavimus energinio naudingumo sertifikavimo.
Show More