Individualaus namo pridavimo reikalavimai 2023

2023 m. spalio 6 d.

Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas

Artėjant namo statybai į pabaigą, jo savininkai susirūpina, kaip gi priduoti namą, kas tai gali padaryti ir kokių dokumentų tam reikia? Kur rasti pagalbą?

Jeigu esate ne kartą susidūrę su įvairių dokumentų tvarkymu valstybinėse institucijose, gali būti, kad Jums pasiseks ir per tam tikrą laiką pavyks susitvarkyti su dideliu dokumentų ir informacijos srautu patiems. Tačiau neretai pradėję namo dokumentų tvarkymą savarankiškai, žmonės nuleidžia rankas, pasiklydę įstatymų ir reglamentų pinklėse. Jeigu visgi norite pabandyti tai daryti savo jėgomis, surašysime pagrindinius namo statymui ir pridavimui reikalingus dokumentus.


statybos pokyciai

Primename, kad prieš pateikiant dokumentus namo pridavimui į Registrų centrą, reikia surinkti daug kitų papildomų dokumentų, be kurių negalėsite pradėti namo statybos, o vėliau ir namo pridavimo procedūros. Statybos inspekcijai būtina pateikti šiuos dokumentus:

-Statybos leidimą;

-Statinio projektą;

-Kadastro duomenų byłą;

-Statinio geodezinę nuotrauką;

-Inžinerinių tinklų geodezinę nuotrauką;

-Energetinio naudingumo sertifikatą;

-Techninį projektą.

Pats svarbiausias iš aukščiau išvardintų dokumentų ir statybos pradžių pradžia yra statybos leidimas, kuris gaunamas tuomet, kai patvirtinamas namo statybos projektas.

Be šių dokumentų sutvarkymo ir surinkimo, pastatyto namo priduoti neįmanoma.

Pateiksime dokumentų sąrašą, kokie duomenys reikalingi, norint jau įregistruoti 100% namo baigtumą:

Nekilnojamojo turto registre, kartu su prašymu, kurio formą rasite registrų centre, namo savininkas, ar įgaliotas asmuo (su galiojančiu patvirtintu įgaliojimu), prašo pakeisti kadastro ir registro duomenis. Būtina pateikti nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylą ir statybos užbaigtumą patvirtinančius dokumentus, kurie nurodyti Statybos įstatymo 28 straipsnyje. Visi dokumentai turi būti patalpinti e-sistemoje ,,Matininkas’’(Nekilnojamojo turto registro sistema), tad popierinių dokumentų pateikti nereikia.

Prašyme turi būti nurodytas tikslus įregistruoto statinio unikalus numeris, adresas bei statytojo duomenys.

Pateikti aukščiau minėtą prašymą galima tik iš anksto registravus vizitą pageidaujamame Registrų centro padalinyje arba elektroniniu paštu (info@registrucentras.lt), patvirtinant elektroniniu parašu.

Tačiau, kaip rodo praktika, daugelis namo savininkų visus darbus, susijusius su statybos užbaigimo dokumentų tvarkymu yra linkę perleisti šios srities profesionalams, nes laikas, sugaištas dokumentų rinkimui, apdorojimui ir pateikimui, dažniausiai sukelia daugybę rūpesčių, streso ir nežinios, ypač, jeigu susiduriate su tuo pirmą kartą. Taigi paaiškėjus, kad namo pridavimas yra vienas iš sudėtingiausių etapų statybos procese, šis rūpestis neretai paliekamas tiems, kas namą statė ir prižiūrėjo darbus visų statybų metu. Ne veltui sakoma, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą ir tai, ką geriausiai išmano. Todėl, siekiant išvengti bereikalingos įtampos, pagalvokite, ar verta gaišti savo brangų laiką.

Namo pridavimo procedūra gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

Dokumentai, reikalingi namo pridavimui turi būti tvarkomi bei priduodami ir tuo atveju, kuomet buvo atliktas kapitalinis namo išorės remontas ar rekonstrukcija. Dažnai šis aspektas yra pamirštamas ir kuomet tampa reikalingi nuosavybės dokumentai, pavyzdžiui, pardavimo atveju, sutrinkama ir pasimetama. Šiuos namo pridavimo niuansus visuomet žino profesionalūs statytojai, tad mes patariame bendradarbiauti, bendrauti ir pasitikėti Jūsų namą statančia ar rekonstruojančia komanda.

Jeigu siekiate be streso ir rūpesčių priduoti namą, kreipkitės į profesionalią STATVILA komandą ir Jums bus suteikiamos garantijos dėl atitikimų visiems Lietuvos Respublikos įstatymams, siekiant įteisinti baigtinę statybą. Priklausomai nuo objekto, šiuo metu vidutinė rinkos kaina, norint pasinaudoti profesionalų paslaugomis kainuoja nuo 1000 EUR iki 2000 EUR.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)


Dėl informacijos, patarimų arba užklausų prašome kreiptis:

Elektroniniu paštu: info@statvila.lt arba telefonu +370 679 03408

Internetinė svetainė: https://www.statvila.lt

Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. liepos 12 d.
Nuo 2024 m. lapkričio supaprastinta leidimų tvarka – mažiau biurokratijos, greitesnė statybos pradžia ir aiškesni procesai. Sužinokite daugiau!
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. birželio 5 d.
Svarstote, ar verta statyti namą, kai tiek daug pasiūlos? Sužinokite naujo namo statybos privalumus ir trūkumus. Ekspertų patarimai iš „Statvila“
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. birželio 5 d.
Sužinokite 5 dažniausias klaidas, kurias daro žmonės statydami individualų namą, ir gaukite profesionalių patarimų, kaip jų išvengti.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 25 d.
Sužinokite, kaip pastatyti A++ klasės namą Lietuvoje – nuo šilumos izoliacijos iki rekuperacijos ir energinio naudingumo sertifikato gavimo.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 25 d.
Sužinokite, kada reikia statybos leidimo Lietuvoje, kokia procedūra jį gauti ir kokių klaidų vengti. Praktiniai patarimai iš STATVILA.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Pateikiame trumpą apžvalgą apie populiariausius individualių namų projektus Lietuvoje bei jų ypatybes.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Sužinokite, kokių klaidų vengti statant individualų namą – nuo planavimo ir biudžeto sudarymo iki rangovo pasirinkimo bei energinio efektyvumo.
2025 m. balandžio 14 d.
Sužinokite, kiek kainuoja pastatyti individualų namą 2025 m. – detali biudžeto analizė, kainų pavyzdžiai ir patarimai, kaip suplanuoti išlaidas statybų metu
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 2 d.
Energetiškai efektyvūs pastatai Vienas iš pagrindinių tvarių statybų tikslų yra sumažinti energijos suvartojimą. Tai pasiekiama naudojant A++ klasės arba pasyvių namų sprendimus, kurie optimizuoja šilumos izoliaciją, užtikrina sandarumą ir efektyvų energijos panaudojimą. Gerai izoliuoti pastatai mažina šildymo ir vėsinimo poreikį, taip prisidedant prie tvarios aplinkos kūrimo. Modernios vėdinimo sistemos su rekuperacija padeda išlaikyti šviežią orą patalpose ir sumažinti šilumos nuostolius. Aplinkai draugiškos statybinės medžiagos Tvariose statybose labai svarbu naudoti ekologiškas, perdirbamas arba natūralias medžiagas. Mediniai konstrukciniai elementai, molio tinkas, šiaudų plokštės ir kitos medžiagos ne tik mažina anglies dvideginio emisija s, bet ir suteikia natūralų mikroklimatą pastatuose. Be to, vis dažniau renkamasi mažai teršalų išskiriančius dažus, klijus ir kitus statybinius produktus, kurie mažina vidaus oro taršą ir gerina gyvenimo kokybę. Atsinaujinančios energijos naudojimas Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, vis labiau orientuojasi į tvarius ir aplinkai draugiškus sprendimus, ypač statybų sektoriuje. Atsinaujinančios energijos technologijų panaudojimas tapo viena iš svarbiausių sričių, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Saulės, vėjo ir geoterminė energija tapo įprasta kasdieninio gyvenimo dalimi ir vis daugiau žmonių bei įmonių pradeda naudoti šiuos šaltinius savo pastatuose.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 14 d.
Lietuvoje pastaraisiais metais statybų kainos kasmet auga. Norėdami sužinoti, kiek kainuos pastatyti namą Lietuvoje 2025 metais, turime atsižvelgti į svarbius, kainą įtakojančius veiksnius, tokius kaip: statybinių medžiagų kainos, darbo jėgos apmokėjimas, naudojamos technologijos ir energetinio efektyvumo reikalavimai. Remiantis dabartinėmis tendencijomis ir prognozėmis, galima pateikti orientacines kainas. Planuojant namo statybą, rekomenduojama atlikti detalią sąmatą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir rinkos sąlygas. Taip pat verta konsultuotis su statybos specialistais, kurie gali padėti tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
Daugiau straipsnių