Ekonomiška A+ namo statyba

Aleksej Olechnovic • 2019 m. gegužės 16 d.

Yra toks posakis: ,,Gerų pigių batų (namų) nebūna’’…

Namo statyba Vilniuje STATVILA

Yra toks posakis: ,,Gerų pigių batų nebūna’’… Šį posakį galėtume pritaikyti daugelyje gyvenimo sričių. Tačiau namo statyboms - tai pats taikliausias pritaikymas.


Kai žmogus planuoja statyti nebrangų būstą, dažniausiai suprantame, kad jis bus statomas iš pigių ir dažniausiai ne visai kokybiškų medžiagų arba bus taupoma pigios darbo jėgos sąskaita.

Tačiau namas - ne batų įsigijimas, jį statome ar perkame vieną kartą gyvenime. Esame visi girdėję daug sėkmės ir nesėkmės istorijų apie namo statybas ar pirkimą. Tad jeigu ruošiatės įsigyti naujus namus, didžiausia ir svarbiausia laukianti užduotis - atsakyti į klausimą, koks gi namas gali atitikti šiuolaikinio svajonių namo įvaizdį?

Pasidairykime aplinkui - išmaniosios technologijos protinguose ir išmaniuose namuose, ekonomiškas ir ekologiškas kuras bei aplinkos tausojimas. Akivaizdu, mes nei vienas nenorime dairytis į praeitį ir pirkti pigesnį, bet senos statybos būstą, į kurį dažnu atveju reikės papildomai investuoti, norint jį pritaikyti šiuolaikiniam, sparčiam gyvenimo būdui.

Interneto platybėse yra labai daug informacijos apie namo statybas. Padiskutuokime apie ekonomiško A+ energinio naudingumo namą.

Kokie yra reikalavimai A+ energetinio naudingumo namui?

Tai energiškai efektyvūs namai, naudojantys palyginti nedidelius energijos išteklius. Tokio tipo namai gali naudoti įvairius šilumos šaltinius: saulės energiją, dirvožemio šilumą, žmogaus kūno temperatūrą, apšvietimo bei buitinių prietaisų skleidžiamą šilumą.

A+ (taip pat ir A++ ) klasės projektavimo bei sertifikavimo reikalavimai yra apibrėžti statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „ Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas “. Čia nurodomi reikiami projektiniai skaičiavimai dėl projekto atitikties konkrečiai energinio naudingumo klasei.

Energetiškai efektyvus pastatas Vilniuje STATVILA

Statant A+ energinio naudingumo namą, šalia projektavimo darbų papildomai atliekamas energinis projektavimas bei sertifikavimas ( sandarumo testas ). Šis dokumentas yra labai svarbus, tačiau svarbiausia, kad žmonės, įsigiję tokį namą, jaustųsi komfortiškai šiuolaikinių technologijų ir jų galimybių dėka.

Ekonomišku ir patvariu laikomas toks namas, kuris ne tik tvirtas, patrauklus ir komfortiškas, bet tas, kuris išlaiko šilumą, naudojant kuo mažesnį energijos kiekį.

Be geros konstrukcijos, profesionalių techninių sprendimų, kokybiškų medžiagų šiltinamajam sluoksniui įrengti ir deramo sandarumo, neįmanoma būtų pasiekti reikalaujamo energinio naudingumo. Didžiausią įtaką namo kokybei daro kokybiški ir sandarūs langai, sienų, stogo ir pamatų sandarumas, efektyvi ir subalansuota vėdinimo ir šildymo sistema.


Daugiau investavus į A+ namo statybas , šios išlaidos pakankamai greitai atsiperka, nes tokio namo išlaikymas kainuoja itin mažai. Tad logiška ir racionalu investuoti daugiau į naujausias technologijas bei turėti ekonomišką ir patogų namą. Specialistai tvirtina, kad A+ energinio naudingumo namų statybos kaina yra didesnė apie 20-25% už įprastų namų statybą, o investicijos atsiperka per 5-8 metus, tačiau svarbiausia - namo vertė nepakinta!


Pasirinkti šildymo būdą A+ energinio naudingumo namui - užduotis ne iš lengvųjų. Suderinti mažo galingumo, bet nebrangią šildymo sistemą yra gana sudėtinga. Tad kuo šildyti - dujomis, šilumos siurbliu oras-vanduo, geoterminiu, elektros pagalba, o gal saulės energija?

Vienas iš brangesnių, bet greitai atsiperkančių šildymo būdų - geoterminis šildymas. Šiai sistemai reikalinga įsigyti geoterminį šilumos siurblį, turi būti įrengtas gręžinys bei sumontuota reikalinga įranga katilinėje. Šios šildymo sistemos pagrindinė savybė ir didžiausias privalumas - ne tik taupus ir ekonomiškas namo šildymas, bet ir vėsinimas vasaros metu. Tad visais metų sezonais galima džiaugtis maloniu komfortu namuose.

Kaip matome, galimybių yra ne viena, tačiau išsirinkti savo situacijai patį naudingiausią šildymo būdą jums gali padėti ekspertai bei šios srities specialistai, bendradarbiaudami su namo projektuotoju, techniku bei architektu. Pasitikėkite profesionalais ir jums bus atsakyta į visus dominančius klausimus.


A+ energinio naudingumo namas - tai galimybė gyventi kitaip - šiuolaikiškai ir ekonomiškai.


Kaip gauti ledimą statybai - skaityti čia

https://bit.ly/2DOpzyN


Straipsnį parengė Statvila

T: 8 679 03408

W: www.statvila.lt , E: info@statvila.lt, FB: Statvila - Namų Statyba ir Apdaila Vilniuje




Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 25 d.
Sužinokite, kaip pastatyti A++ klasės namą Lietuvoje – nuo šilumos izoliacijos iki rekuperacijos ir energinio naudingumo sertifikato gavimo.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 25 d.
Sužinokite, kada reikia statybos leidimo Lietuvoje, kokia procedūra jį gauti ir kokių klaidų vengti. Praktiniai patarimai iš STATVILA.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Pateikiame trumpą apžvalgą apie populiariausius individualių namų projektus Lietuvoje bei jų ypatybes.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Sužinokite, kokių klaidų vengti statant individualų namą – nuo planavimo ir biudžeto sudarymo iki rangovo pasirinkimo bei energinio efektyvumo.
2025 m. balandžio 14 d.
Sužinokite, kiek kainuoja pastatyti individualų namą 2025 m. – detali biudžeto analizė, kainų pavyzdžiai ir patarimai, kaip suplanuoti išlaidas statybų metu
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 2 d.
Energetiškai efektyvūs pastatai Vienas iš pagrindinių tvarių statybų tikslų yra sumažinti energijos suvartojimą. Tai pasiekiama naudojant A++ klasės arba pasyvių namų sprendimus, kurie optimizuoja šilumos izoliaciją, užtikrina sandarumą ir efektyvų energijos panaudojimą. Gerai izoliuoti pastatai mažina šildymo ir vėsinimo poreikį, taip prisidedant prie tvarios aplinkos kūrimo. Modernios vėdinimo sistemos su rekuperacija padeda išlaikyti šviežią orą patalpose ir sumažinti šilumos nuostolius. Aplinkai draugiškos statybinės medžiagos Tvariose statybose labai svarbu naudoti ekologiškas, perdirbamas arba natūralias medžiagas. Mediniai konstrukciniai elementai, molio tinkas, šiaudų plokštės ir kitos medžiagos ne tik mažina anglies dvideginio emisija s, bet ir suteikia natūralų mikroklimatą pastatuose. Be to, vis dažniau renkamasi mažai teršalų išskiriančius dažus, klijus ir kitus statybinius produktus, kurie mažina vidaus oro taršą ir gerina gyvenimo kokybę. Atsinaujinančios energijos naudojimas Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, vis labiau orientuojasi į tvarius ir aplinkai draugiškus sprendimus, ypač statybų sektoriuje. Atsinaujinančios energijos technologijų panaudojimas tapo viena iš svarbiausių sričių, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Saulės, vėjo ir geoterminė energija tapo įprasta kasdieninio gyvenimo dalimi ir vis daugiau žmonių bei įmonių pradeda naudoti šiuos šaltinius savo pastatuose.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 14 d.
Lietuvoje pastaraisiais metais statybų kainos kasmet auga. Norėdami sužinoti, kiek kainuos pastatyti namą Lietuvoje 2025 metais, turime atsižvelgti į svarbius, kainą įtakojančius veiksnius, tokius kaip: statybinių medžiagų kainos, darbo jėgos apmokėjimas, naudojamos technologijos ir energetinio efektyvumo reikalavimai. Remiantis dabartinėmis tendencijomis ir prognozėmis, galima pateikti orientacines kainas. Planuojant namo statybą, rekomenduojama atlikti detalią sąmatą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir rinkos sąlygas. Taip pat verta konsultuotis su statybos specialistais, kurie gali padėti tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
sodo namas
80 namas
barnhouse
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 5 d.
Planuojate statyti kompaktišką, iki 80 m² namą? Mūsų tinklaraštyje rasite aktualią informaciją apie naujausius statybos reglamentus, leidimų išdavimo tvarką ir techninius reikalavimus 2024-2025 metais. Aptariame svarbiausius niuansus, kurie padės išvengti klaidų ir užtikrinti sklandų statybos procesą.
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. lapkričio 29 d.
Pasyvaus namo reikalavimai Pasyviems namams taikomi specifiniai standartai, užtikrinantys maksimalų energijos efektyvumą: Energijos suvartojimas: Pasyvaus namo metinis šiluminės energijos suvartojimas šildymui negali viršyti 15 kWh/m². Oro pralaidumas: Pastato sandarumas turi būti itin aukštas – atliekant slėgio testą (Blower Door Test), oro nutekėjimo rodiklis neturi viršyti 0,6 h⁻¹. Energijos šaltiniai: Būtina naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės baterijas ar geoterminį šildymą. Langų ir durų efektyvumas: Langai ir durys turi būti itin šilti ir efektyvūs, su mažais šilumos nuostoliais (U < 0,8 W/m²K). Ventiliacija su šilumos atgavimu: Privaloma įdiegti mechaninę ventiliaciją su rekuperacija, kurios efektyvumas turi siekti bent 75 %. Pasyvaus namo statybos procesas • Krojektavimas Visas procesas prasideda nuo kruopštaus projektavimo, kuris atitinka pasyvaus namo standartus. Tai apima tinkamą sklypo pasirinkimą, orientaciją į pietus, kad būtų kuo efektyviau naudojama saulės energija, bei optimalią pastato formą – paprastai pasirenkama kompaktiška struktūra, mažinanti šilumos nuostolius. • Konstrukcijų pasirinkimas Pasyviems namams naudojamos itin gerai izoliuotos sienos, stogai ir grindys. Šilumos izoliacijos sluoksnis dažnai siekia 30–40 cm, priklausomai nuo medžiagos, pavyzdžiui, mineralinės vatos ar putų polistireno. • Statyba ir sandarumas Statybų metu ypač svarbu užtikrinti pastato sandarumą. Visi jungiamieji taškai – tarp sienų, stogo, langų ir durų – turi būti tinkamai užsandarinti naudojant specialias medžiagas, tokias kaip sandarinimo juostos ar membranos. • Langai ir durys Aukštos kokybės langų ir durų montavimas yra vienas iš svarbiausių etapų. Jie turi būti įstatyti taip, kad nebūtų šilumos tiltų, o sandarumą papildomai užtikrina tinkama montavimo technologija. • Inžinerinės sistemos Įdiegiamas rekuperacinis ventiliacijos įrenginys, leidžiantis efektyviai išlaikyti šilumą. Taip pat įrengiamos šildymo ir šaldymo sistemos, dažniausiai naudojant geoterminę energiją ar šilumos siurblius. • Testavimas ir sertifikavimas Baigus statybas, atliekamas sandarumo testas ir pastatas įvertinamas pagal pasyviųjų namų standartus. Jei visi kriterijai atitinka reikalavimus, namas gauna pasyvaus namo sertifikatą. Išvados Pasyvaus namo statyba reikalauja preciziško planavimo ir aukštos kokybės statybos darbų, tačiau ilgainiui šie namai atsiperka. Jie suteikia komfortą, mažas energijos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Norint pasiekti sėkmę, svarbu pasirinkti patyrusius specialistus ir investuoti į kokybiškas medžiagas.
Energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. lapkričio 5 d.
Straipsnis apie reikalavimus energinio naudingumo sertifikavimo.
Show More